PROJEKT SKUPINY PRAHA

Vytváříme prostor pro dostupnou skupinovou psychoterapii bez zbytečných stigmat a předsudků.

Spojili jsme energii Terapeutického přístavu, neziskové organizace vzdělávající mladé psychoterapeuty, a Willow Therapy, soukromé psychoterapeutické praxe, ve společném projektu Skupiny Praha. Libujeme si v boření mýtů. Zaměřujeme se proto na rozšiřování obzorů veřejnosti v oblasti skupinové psychoterapie. Chceme tím pečovat o duševní zdraví. Vytváříme tak bezpečný a dostupný prostor pro potkávání těm, kteří by byli rádi sami sebou spolu s druhými.

Na projektu se podílí parta mladých psychoterapeutů, kteří milují svoji práci. Společně nás to prostě baví. Destigmatizace skupinové psychoterapie nám dává smysl, který chceme poslat dál.

KLIENTI NA OCHUTNÁVKÁCH

41 klientů

KLIENTI NA SKUPINÁCH

19 klientů

PLÁNOVANÁ KAPACITA

60 klientů

POSKYTNUTÉ KONZULTACE

25 klientů

KONCEPČNÍ TÝM

6 psychoterapeutů

PSYCHOTERAPEUTI

4 terapeutické dvojice

11 ochutnávkových skupin

PROBĚHLÉ SKUPINY

2 uzavřené skupiny

PŘIPRAVOVANÉ SKUPINY

4 skupiny

PROBĚHLÉ OCHUTNÁVKY

Psychoterapeuti z Terapeutického přístavu a Willow Therapy spolupracují na skupinách od roku 2019.

Projekt Skupiny Praha pak vznikl v roce 2020 a stále se rozrůstá. Těšíme se na to, co nám přinese.

SkupinyPraha-Zidlicky 8.png

SPECIFIKA

TErPR_logo.png

Terapeutický přístav vznikl z obyčejného setkávání budoucích psychoterapeutů, přátel a nadšenců, kteří se rozhodli světu ukázat, že psychoterapie se není třeba bát. Věříme, že v psychoterapii si každý můžeme najít jednu z cest jak pečovat o vlastní duši. Nabízíme cenově dostupný prostor pro terapeutické zakotvení. Jsme psychoterapeuti ve výcviku poskytující cvičnou psychoterapii. Všichni za sebou máme minimálně 3 léta výcviku a jsme vysokoškolsky vzděláni. Máme praxi a zkušenosti z psychoterapeutických i sociálních služeb. Snažíme se šířit myšlenku, že psychoterapie má smysl.

Logo_WillowTherapy_Color_Final_Text_pruh

​Willow Therapy vznikla z přesvědčení, že mohou být odborníci na psychické zdraví vnímáni tak nějak v lidštějším světle. Věřím tomu, že se psychoterapie může stát dostupnou a využívanou službou bez stigmat a předsudků. Jsem psycholožka, psychoterapeutka a lektorka, pro kterou vrba (willow) symbolizuje naslouchání, bezpečí a péči o duševní zdraví. Svým klientům nabízím prostor pro otevřené a upřímné sdílení citlivých témat.. Mám za sebou přes jedenáct let působení na poli pomáhajících profesí. Snažím se šířit myšlenku, že psychoterapie je přirozená cesta za svobodnějším bytím.

Pokud máte k našemu projektu připomínky, podněty, nebo nějakou zpětnou vazbu, budeme rádi, když se o to s námi podělíte. Po kliknutí na odkaz se v novém okně otevře formulář, který stačí vyplnit a odeslat.

Jakákoliv inspirace je pro nás velice cenná.

Sipka_SP_modra.png